Menüü

Tennis on netis ennustamiseks üks meie kõige populaarsemaid spordialasid

Eriti lives otsepanustamises. Miks mitte netis tennise peale raha panna?

Tennise ajalugu

Tennis on väärikas spordiala, mille ajalugu ulatub tagasi 19. sajandi keskpaika. Mäng koosneb geimidest ja settidest. Võidetavad punktid on 0, 15, 30, 40 ja geimi võidupunkt. Kui seis on 40-40, siis peab üks mängija geimi võitmiseks saama kaks järjestikust punkti. Kas Sa aga teadsid, kust on pärit tennise punktiarvestuse süsteem? Oletatavasti põhineb see kella sihverplaadil, mis oli tenniseväljaku ühes otsas. Algselt kasutati punkte 15, 30 ja 45, aga viimane muudeti 40-ks, kuna 45 oli väljaütlemiseks liiga pikk.

Mängija, kes esimesena võidab 6 geimi, võidab seti. Kui mängu seis on 6-6, siis otsustatakse võitja tavaliselt kiires lõppmängus. Kiire lõppmängu võidab see, kes saab esimesena 7 punkti.  Mängija peab võitma vähemalt 2-punktilise vahega ja kiiret lõppmängu jätkatakse, kuni selleni jõutakse.

Enamikul mängudest mängitakse kolme seti parema peale, Grand Slami (suure slämmi) turniiridel  viie seti parema peale. Enamikul suure slämmi turniiridest ei saa viimast setti otsustada kiire lõppmänguga ja üks mängija peab võitma kaks punkti järjest.  Nii juhtuski, et 2010. aastal mängisid John Isner ja Nicolas Mahut Wimbledonis viimast setti seisuni 70-68.

Tennist mängitakse erineva kattega väljakutel: kõvakattega väljakutel, kõvakattega siseväljakutel, savi- ja murukattega väljakutel.  Väljaku kate mõjutab mängu ja eriti selle kiirust. Kõige kiirem on murukattega väljak, kõige aeglasem savikattega väljak, kõvakattega väljakud jäävad nende kahe vahele. Mõned mängijad on paremad just teatud tüüpi väljakul, on palju mängijaid, kellele sobib kõige rohkem savikattega väljak ja kes kiirematel väljakutel, kus mängu mängitakse teistmoodi, võivad sattuda raskustesse.

Aastas on neli suurt tenniseturniiri (Grand Slam): Austraalia lahtised meistrivõistlused (Australian Open) jaanuaris, Prantsusmaa lahtised meistrivõistlused (French Open) mais, Wimbledon juunis ja USA lahtised meistrivõistlused (US Open) septembris. Iga tennisemängija unistus on võita kuldne suur slämm, ehk kõik ühe aasta jooksul toimuvad suure slämmi turniirid.  See juhtub väga, väga harva.

Maailma tennisehooaeg algab jaanuaris ja lõpeb novembris. Meeste turniir on ATP turniir, mis lõpeb ATP maailmaturniiri finaaliga, kus omavahel võistlevad 8 parimat üksikmängijat ja paari. Naiste turniir on WTA turniir, mille finaal on samasugune ja peetakse oktoobris.

Davis Cup on iga-aastane rahvusvaheline võistkondlik meeste tennisevõistlus, kus osalevad erinevate riikide meeskonnad. Võistlused toimuvad väljakukkumise põhimõttel. Finaal toimub tavaliselt oktoobris ja võitjad võivad end pidada tennise maailmameistriteks. Esimesena võitsid selle tiitli Ameerika Ühendriigid, kes on võitnud ühtlasi ka kõige rohkem turniiri tiitleid (32). 2015. aastal võitis Andy Murray juhtimisel Davis Cupi esimest korda 79 aasta jooksul Suurbritannia tennisist!

Kuidas panustada netis raha tennise peale?

Tennises ennustatakse kõige sagedamini, kes on mängu võitja (1 2). Live-panustamisel muutuvad Su võimalused kiiresti sõltuvalt pausidest, servidest, kiirest punktiseisu muutumisest jne. Tennise live-ennustamine  on tänu selles peituvatele rohketele võimalustele äärmiselt huvitav ja pakub kiiresti muutuvas olukorras suure valiku erinevaid ennustamise viise.

Võiduvõimaluste suurendamiseks on hea ennustada seti tulemust. Kui Sa aga paned raha favoriidi peale, on Sul suurem võimalus võita, kui valid seisu 2-0 või 2-1 selle asemel, et lihtsalt võitjat ennustada.

Bet online on Tennis

Mida sa tennise kohta tõenäoliselt ei teadnud.....

Miks on tennisepallid kollased?

Tegelikult olid pallid varem valged. Praegu on need florestseerivkollased või optiliselt kollased televisiooni pärast. 1972. aastal võttis Rahvusvaheline Tenniseföderatsioon kasutusele kollased pallid, sest need on väidetavalt televiisoris paremini näha. Wimbledon jätkas valgete pallide kasutamist, aga läks lõpuks 1986. aastal samuti kollastele üle.

Kui Sind paneb imestama, miks ei võiks pallid olla näiteks roosad või oranžid, siis head vastust sellele pole. Väidetavalt on optiline kollane kõige paremini näha, isegi heledavärvilise tenniseväljaku taustal.

Miks on tennisepallid karvased?

Palli pehme ebemeline pind pole tehtud nalja pärast. Sellel on oma otstarve. Tennisepallid on valmistatud hästi põrkavast kummist ja vildist pind muudab need pehmemaks, mis vähendab palli kiirust ja reguleerib põrke tugevust. Ühtlasi annab see pallile palju pöördepinda, mis on mängus väga oluline. Koos muudavad need tennisemängu lihtsamaks.

Milline on olnud tenniseajaloo kõige pikem matš?

Eespool mainitud John Isneri ja Nicolas Mahuti matš 2010. aastal Wimbledonis on ajaloo kõige kauem kestnud tennisematš. Mäng kestis 11 tundi ja 5 minutit. Kust mängijad jõudu ja energiat ammutasid? Kuuldavasti toodi selle maratoni ajal Isnerile tervelt kolm karpi pitsat ja hunnik kartuliputru!

Tee netis oma järgmise panus tennisele, see on nii lihtne.